פסטיבל שופן בוורשה, פולין, אוגוסט 2018 צלילי כרמל 20.08-28.08.2018
תשעה ימים של מוסיקה וטיולים בשתי הערים וורשה וקרקוב
פסטיבל שופן 2018 – תכנית הטיול, תנאים ותעריף
מדריך הטיול: יוליק גורביץ, מדריכת המוסיקה: אסנת גולדפרב-ארזואן
20.08.2018 תל-אביב-ורשה טיסת אל על תל-אביב –ורשה
המראה בקו תל-אביב – ורשה טיסת אל על מספר 563. המראה בשעה 05:45 נחיתה בשעה 08:45. לאחר הנחיתה נצא לסיור פנורמי בוורשה, בירת פולין. נתרשם מהעיר העתיקה ששוחזרה באופן מושלם לאחר מלחמת העולם, ניסע בשדרות המרכזיות, מרשלקובסקה וירושלים, נראה את כיכר שלושת הצלבים, את הרחוב האלגנטי "האזור החדש" וארמון התרבות והמדע הענק, מתנת בריה"מ לעם הפולני ועוד. נגיע למלוננו למנוחה ולארוחת ערב משותפת.
21.8.2018 יום שלישי – ורשה
הבוקר נצא לסיור היכרות עם ההיסטוריה, עם הארכיטקטורה ועם תרבות העיר. נראה את ארמון המלך, עמוד זיגמונד הענקי, כיכר השוק המשוחזר, נטייל ליד חומות העיר העתיקה, משם נשקף נוף יפה לנהר הוויסלה, נראה את האנדרטה של "סירנה" סמל וורשה. נמשיך וניסע ב"דרך המלך", הציר המרכזי של העיר. נראה את ארמון רדזיוויל, בו ניגן שופן הצעיר בקונצרט הראשון, נראה את האנדרטה של אדם מיצקוויץ' ואת אוניברסיטת ורשה.

הערב נאזין לקונצרט סימפוני בפסטיבל שופן בנגינת התזמורת הקאמרית הפולנית, תזמורת SINFONIA VARSOVIA שלושה פסנתרנים.

בתכנית  המוסיקלית:

Witold Maliszewski:  Piano Concerto in B flat minor, Op. 29

Ignacy Jan Paderewski: Fantaisie polonaise in G sharp minor , Op. 19

Pyotr Ilyich Tchaikovsky : Piano concerto No. 1 in B flat minor, Op. 23

תזמורת SINFONIA VARSOVIA והמנצח José Maria Florêncio

והסולן  הפסנתרן האנגלי Peter Donohoe, והפסנתרן הפיני Olli Mustonen, בעל הקריירה הבינלאומית והפסנתרנית הבולגריה Plamena Mangova , זוכת הפרס השני בתחרות ע"ש המלכה אליזבת.

22.8.2018 יום רביעי – ורשה
היום יוקדש לגיבור טיולנו: פרדריק שופן. נטייל במרכז העיר ונשמע קטעי מוסיקה מאת שופן שיבקעו מ"הספסלים המוסיקליים", נבקר בארמון אוסטרוגסקי, שהוא היום מוזיאון שופן, ונחשב לאחד המוזיאונים הביוגרפים המודרניים בעולם. נמשיך לכנסיית הצלב הקדוש, בו קבור ליבו של פרדריק שופן (על פי צוואתו). נסיים את סיור היום בגני לאז'ינקי המפורסמים בזכות הארמון על המים. נראה את פסל שופן הרומנטי, לידו מתקיימים רסיטלים לפסנתר בקיץ. נחזור למלוננו למנוחה. בערב נאזין לקונצרט בפסטיבל שופן בנגינת Orpheus Chamber Orchestra (התזמורת הניו יורקית, זוכת פרסי גראמי) והפסנתרן האמריקני  Jan Lisiecki

בתכנית :

:  Henryk Mikołaj Górecki

Felix Mendelssohn : Piano Concerto No.1 in G minor, Op. 25

                               Piano Concerto in D minor, Op. 40

Symphony No. 4 in A major Italian , Op. 90
23.08.2018 יום חמישי –ורשה- קרקוב
הבוקר ניסע ברכבת לבירה העתיקה של פולין, קרקוב. סיורנו יחל בכיכר מתייקו, בה האנדרטה המרשימה של קרב גרונוואלד. ניכנס לעיר העתיקה דרך שער פלוריאן ונגיע לכיכר השוק, ל"סוקניצי", שורת החנויות הרבות. נבקר בכנסיית מרי המפורסמת ונאזין לחצוצרה המנגנת כל שעה. נמשיך לארמון וואוול, מושב מלכי פולין העתיק. נבקר במוזיאונים ובכנסיית הארמון. אחרי התארגנות במלון וארוחת הערב נצא לסיור רגלי בקרקוב הלילית. ארוחת ערב ולינה בקרקוב.
24.8.2018 יום שישי – קרקוב- ורשה
הבוקר נסייר ברובע היהודי של קרקוב – קאז'ימייז', בו נשמרו שמונה בתי כנסת. נבקר בבית הכנסת העתיק ה"אלטנוישול", נצא לרחוב "שירוקה" ונבקר בבית הכנסת הרמ"א ובבית הקברות העתיק של קרקוב, בו נקברו גדולי ישראל כמו ר' משה איסרליש ואחרים. נטייל ברחובות הצרים ונתרשם מהעבר היהודי העשיר של העיר. נראה את קטע חומת הגטו ונבקר במפעל שינדלר. נחזור לוורשה לפנות ערב. לינה בוורשה.
25.8.2018 שבת – ורשה היהודית
הבוקר נבקר באתרים הקשורים לגטו ורשה. תחילת הסיור ברחוב סינה בו נשאר קטע מהחומה שהקיפה את גטו וורשה בזמן הכיבוש הנאצי. נמשיך לכיכר "אומשלאגפלאץ" ממנה נשלחו רבבות אסירי הגטו לטרבלינקה ולמחנות האחרים. נעבור ב"דרך הגבורה" ונדבר על גיבורי הגטו, נעצור באתר הבונקר ברחוב מילא 18 ונכבד את זכרו של מרדכי אנילביץ', מפקד מרד גטו וורשה. נסיים את המסע באנדרטת רפפורט, המוכרת לכל המבקר ב"יד ושם". נראה גם אנדרטה של וילי בראנדט, קנצלר גרמניה שכרע על ברכיו לזכרם של מיליוני קורבנות השואה. נסיים את היום בביקור במוזיאון לתולדות יהודי פולין החדש. המוזיאון המעניין והמרגש שוכן במבנה שהוא יצירת פאר ארכיטקטונית בפני עצמה. לינה בוורשה.

הערב נאזין לקונצרט בביצוע תזמורת SINFONIA VARSOVIA בניצוחו של Jacek Kaspszyk

והסולנים הפסנתרנים :Vadym Kholodenko,  שזכה בפרסים הראשונים בתחרויות הבינלאומיות על שם שוברט ומריה קאלאס.

ו- Ludmil Angelov, שזכה בפרסים ראשונים בתחרויות הבינלאומיות שופן בפולין, בפאלם ביץ' ובתחרות Piano Masters  במונטה קרלו.

בתכנית:

Franz  Liszt: Salve Polonia

Aleksandr Skriabin: Piano concerto in F sharp minor, Op. 20

Maurycy Moszkowski: Piano Concerto in B minor

26.8.2018 יום ראשון – ורשה – ז'לאזבה וולה – ורשה
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיירה ז'לאזבה וולה, הנמצאת כ-55 ק"מ ממערב לוורשה, מקום הולדתו של פרדריק שופן. נבקר באחוזה ובבית בו נולד שופן, נראה את הרהיטים האותנטיים של התקופה, נטייל בפארק היפהפה המקיף את הבית. נצטלם ליד הפסל הישן של שופן שהוקם בשנות העשרים של המאה ה-20 וגם ליד הפסל החדש.

אחר הצהריים נאזין  לקונצרט קאמרי בנגינת הצ'לן  Antonin Musset  והפסנתרן Radosław Kurek

בתכנית :

Fryderyk Chopin: Sonata in G minor for piano and cello, Op. 65

Johannes Brahms: Cello Sonata in F major, Op. 99 No. 2

27.8.2018 יום שני – ורשה היהודית
נקדיש את היום לסיור בוורשה היהודית. נבקר בבית הכנסת נוז'יק, היחיד שנותר בוורשה והפעיל היום. נמשיך לכיכר גז'יבובסקה, בה נמצא התיאטרון היהודי על שם השחקנית אסתר רחל קמינסקה. נראה את רחוב פרוז'נה, אחד המעטים שנשארו מוורשה היהודית לפני המלחמה ונציץ אל בית היתומים של יאנוש קורצ'אק. בשעות הצהריים נבקר בבית הקברות היהודי המפורסם של ורשה, נתרשם מהמצוות ונלמד על חייהם של היהודים הידועים וביניהם הרבנים, הסופרים, השחקנים, הלמדנים, אנשי רוח, אנשי ציבור וכו'. הערב נאזין לקונצרט בנגינת התזמורת הלאומית הרוסית בניצוחו של מיכאל פלטנב, והפסנתרן Dmitry Shishkin , זוכה הפרס השישי בתחרות הפסנתר הבינלאומית לשנת 2015. בתכנית המוסיקלית:

Igor Fyodorovich Stravinsky: Scherzo à la russe (symphonic version)

Fryderyk Chopin: Nocturne in A flat major, Op. 32 No. 2

Ignacy Jan Paderewski: Fantaisie polonaise in G sharp minor , Op. 19

Dmitri Shostakovich: Symphony No. 9 in E flat major, Op. 70

28.8.2018 יום שלישי – ורשה
בבוקר האחרון לטיולנו בוורשה נבקר במוזיאון הלאומי של פולין ובו מוצגים יצירות אומנות המערב-אירופאית וגם פולנית, ביניהם התמונות ההיסטוריות של הצייר הפולני המפורסם יאן מטייקו. לאחר מכן נעלה לתצפית על העיר מגובה של 130 מטר בארמון "פאלאס" התרבות והמדע, מתנת סטאלין לתושבי ורשה. יינתן זמן חופשי. לאחר הארוחה המשותפת לסיום טיולנו נצא לשדה התעופה לטיסת ערב של אל על.

טיסת אל על בקו ורשה -תל-אביב טיסה מספר 562. המראה בשעה 21:15 נחיתה בתאריך 29.8.2018 בשעה 02.15.

לפרטים על תעריפים ותנאים יש ללחוץ על הקישור:
פסטיבל שופן 2018 – תכנית הטיול, תנאים ותעריף
להרשמה לטיול יש להוריד את הקובץ ולמלאו: טופס הרשמה לטיולי המוסיקה 2018