פסטיבל הלילות הלבנים בסנט פטרבורג, רוסיה 02-11.07.2014
ביקור באתרים המרכזיים בעיר ורשה ובאתרים יהודיים,
6 קונצרטים במסגרת פסטיבל הלילות הלבנים:
בלט, אופרה, רסיטל והרקוויאם / ורדי.

מדריך הטיול: יוליק גורביץ מדריכת המוסיקה: אסנת גולדפרב-ארזואן

סרטונים:
מצגת על הטיול:

הסבר על רספיגי, רימסקי קורסקוב בפטרהוף:

הדרכה של אסנת בבית העלמין טיחווין, בו נטמנו המלחינים הלאומים הרוסיים:

הדרכה של יוליק בבית העלמין היהודי בסנט פטרבורג:

תכנית הטיול:
יום 1, יום רביעי, 02.07 ניפגש בשדה התעופה לטיסת אל על 623 טיסה ישירה לסנט פטרבורג. המראה: 18:15 נחיתה .23:55. ניסע למלוננו: . St.Petersburg: Ambassador
יום 2, יום חמישי, 03.07
לאחר ארוחת הבוקר נטייל ב"בירה הצפונית" של רוסיה: נראה את כיכר הארמונות, שבמרכזה עמוד אלכסנדר וארמון החורף, פסלו של פטר הגדול הרכוב על סוס, ספינת המלחמה – המשחתת "אורורה",
מצודת "פטר ופאול" השוכנת על אי הארנבות, כנסיית הדמים, מנזר סמולני- מבנה מהמאה ה- 18 שנראה כמרחף באוויר, נבקר בקתדרלת קזאן המרשימה,
בשדרת נייבסקי ופסל פטר הגדול של שימאקין.
נחזור למלון למנוחה ולארוחת ערב משותפת.
בערב נצפה באופרה טוסקה / פוצ'יני בביצוע התזמורת הסימפונית של תיאטרון מרינסקי.
יום 3, יום שישי, 04.07:
נקדיש את היום להמשך היכרותנו עם העיר. נבקר במבצר פטרופבלובסקיה, המבצר המקורי של העיר,
שנבנה בשנת 1703. המבצר שהפך להיות כלא פוליטי ראשי של האימפריה הכולל מספר מבנים,
ביניהם קתדרלת פטר ופאול, שם נקברו הצארים הרוסיים. ה
קתדרלה היא נקודת הציון העתיקה ביותר בסנט פטרבורג ו
נחשבת לכנסייה הגבוהה ביותר מבין הכנסיות הפרובוסלביות בעולם.
נמשיך את סיורנו בביקור בארמון יוסופוב, שהיה בעבר משכנם העיקרי של בני משפחת נסיכי יוסופוב. באותו ארמון נרצח גריגורי רספוטין ב-1916.
בערב נצפה בבלט "רומיאו ויוליה" מאת פרוקופייב בביצוע להקת הבלט והתזמורת הסימפונית של תיאטרון מרינסקי.
יום 4, יום שבת, 05.07:
הבוקר נבקר במוזיאון ההרמיטאג', אחד המוזיאונים הגדולים והחשובים ביותר בעולם.
המוזיאון מכיל למעלה מ- 3 מיליון יצירות אמנות מכל העולם.
האוסף הגדול של ההרמיטאז' מוצג בארמון החורף, מבנה ששימש כמקום מגוריהם הרשמי של הצארים הרוסים. באוסף מוצגות יצירותיהם של מיכלאנג'לו, לאונרדו דה וינצ'י, רובנס, אל גרקו, ואן דייק, רמברנדט, קלוד מונה, וינסנט ואן גוך, פול סזאן, הנרי מאטיס, פבלו פיקאסו ואחרים. נחזור למלוננו למנוחה. בערב נצפה באופרה "אהבת שלושה התפוזים" מאת פרוקופייב בתיאטרון מרינסקי בביצוע התזמורת הסימפונית של תיאטרון מרינסקי.
יום 5, יום ראשון, 06.07:
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לפטרהוף, מתחם קיסרי הנמצא על שפת המפרץ הפיני כ-29 ק"מ מסנט פטרסבורג. נבקר בגנים המרהיבים, בהם מאות מזרקות מצופות זהב, ארמונות מפוארים, ציורים ועוד. נחזור למלון למנוחה. בערב: נצפה בבלט "אגם הברבורים" מאת צ'ייקובסקי בכוריאוגרפיה הקלאסית של מריוס פטיפה בביצוע להקת הבלט והתזמורת הסימפונית של תיאטרון מרינסקי.
יום 6: יום שני, 07.07
הבוקר נבקר במנזר אלכסנדר נייבסקי (לאוורה). במתחם המנזר נמצאות שתי כנסיות הבנויות בסגנון הבארוק וקתדרלה המוקדשת לשילוש הקדוש, הבנוייה בסגנון נאו-קלאסי. נבקר בבית העלמין טיחבין בו קבורים,
בין היתר, לאונרד אוילר, מיכאיל לומונוסוב, אלכסנדר סובורוב, ניקולאי קאראמזין, מודסט מוסורגסקי, פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי, פיודור דוסטוייבסקי ורבים מגדולי רוסיה.
נבקר במוזיאון הרוסי הממלכתי בו אוסף גדול של אמנות רוסית מכל הזמנים בו מעל 400 אלף פריטים, ביניהם אוסף עשיר של איקונינות רוסיות החל מהמאה ה-12, ואוסף עשיר של תמונות של הציירים הרוסים של מאות 18-19 בורוביקובסקי, לוויצקי, קיפרנסקי, ונציאנוב, ברולוב, איוואנוב, לוויתאן וורובל ואחרים. אוסף עשיר גם של אמני המאה ה-20 ,ביניהם סירוב, פטרוב-וודקין, רריך, מלביץ ואמנים מהתקופה הסובייטית. בערב נאכל ארוחת ערב משותפת.
יום 7, יום שלישי, 07.07 – סנט פטרבורג היהודית
נקדיש את היום לחיי היהודים בסנט פטרבורג. נבקר בבית הכנסת הגדול של העיר ובו נספר על מייסדיו ועל תולדות הקהילה היהודית. נמשיך לבית העלמין היהודי "פריאוברז'נסויה" שנוסד בשנת 1875. נתרשם מהאוהלים ומהמצבות הציוריים של בני העיר היהודיים המפורסמים כמו הפסל הגדול מרדכי אנטוקולסקי, המזרחן הידוע דוד גינצבורג, האתנוגרף לייב שטרנברג ואחרים. נבקר באתרים הקשורים למוסדות החינוך היהודי כמו אורט העולמי, אוניברסיטת פטרבורג, האקדמיה למוסיקה ונדבר על בוגריהם היהודיים הידועים. נסיים את סיורינו בביקור בכיכר הניצחון ונתרשם מהאנדרטה המפורסמת לזכר גבורת תושבי העיר בזמן מצור על לנינגרד שנמשך כ-900 ימים בתקופת מלחמת העולם השנייה. נחזור למלון בערב נאזין לרסיטל לפסנתר עם המבצע דניל טריפונוב, הפסנתרן הרוסי עטור הפרסים, זוכה תחרות רובינשטיין לשנת 2011. ברסיטל תבוצענה יצירות מאת סטרווינסקי, צ'ייקובסקי ורחמנינוב.
יום 8, יום רביעי, 9.7.2014
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לצארסקוויה סלו, כפר הצאר, הנמצא כ 25 ק"מ דרומית מפושקין, נבקר בארמון המפואר של יקטרינה הגדולה, המרכז ההיסטורי אתר מורשת עולמית של אונסקו, נבקר בארמון המפואר הבנוי בסגנון פטרבורג נראה את חדר הענבר המפורסם, נטייל בפארק אלכסנדר ונראה את ארמון אלכסנדר הבנוי בסגנון ניאו קלאסי, אחר הצהריים נחזור לסנט פטרבורג. בערב נצפה בפסגות מיצירתו של ורדי – הרקוויאם בביצוע סולנים איטלקיים, התזמורת הסימפונית של תיאטרון מרינסקי בניצוחו של ג'נאנדראה נוזדה.
יום 9, יום חמישי, 10.7.2014
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר מזווית אחרת. נערוך שייט בנהר הנייבה ובתעלות העיר המקסימות שהונצחו ביצירות של פושקין, דוסטוייבסקי, גוגול ואחרים. לאחר מכן נטייל ברחוב הראשי של סנט פטרבורג, נייבסקי פרוספקט (שדרת נייבסקי). נציץ אל הכנסיות המרשימות ואל הפארקים היפים לאורך השדרה. אחר הצהריים חופשי. בערב נחוג את סיום טיולנו בארוחה משותפת וסיור בפטרבורג הלילית, בו נצפה בפתיחת הגשרים מעל נהר הנייבה.
יום 10, 11.07.14 – טיסה חזרה:
לאחר ארוחת בוקר מוקדמת ניסע לשדה התעופה לטיסה.
טיסת אל על מספר 626 ממריאה בשעה 9.00 נוחתת בתל אביב בשעה 12.30.

משוב ממטיילת:
"תודה על האדם הנהדר והמקצועי שבך."

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן