עשרה ימים מרתקים של מוסיקה, אוצרות אמנות, וטבע בסנט פטרבורג והסביבה.
מדריך: יוליק גורביץ,
מדריכת המוסיקה: אסנת גולדפרב-ארזואן.
03.07.2015 יום שישי: תל אביב-סנט פטרבורג
טיסה עם חברת לופטהנזה מס' LH695, הממריאה בשעה 07:30 מתל אביב ונוחתת בשעה 11:10 בפרנקפורט.
בשעות הערב נגיע לפטרבורג. ניסע למלון שבמרכז העיר. ארוחת ערב במלון ולינה בסנט פטרבורג.
טיסת המשך עם חברת לופטהנזה מס' LH1436 הממריאה בשעה 13:20 מפרנקפורט ונוחתת בשעה 17:00 בסנט פטרבורג.
4.07.2015 יום שבת – סנט פטרבורג
לאחר ארוחת הבוקר נתחיל את הסיור הכללי עם האוטובוס ב"בירה הצפונית" של רוסיה, הכולל כיכר הארמונות שבמרכזה עמוד אלכסנדר וארמון החורף, פסלו של פטר הגדול הרכוב על סוס, ספינת המלחמה אורורה, מצודה 'פטר ופאול' השוכנת על אי הארנבות, כנסיית הדמים, קתדרלת קזאן המרשימה, שדרת נבסקי ופסל פטר הגדול של שימאקין. נחזור למלון למנוחה והתארגנות לצפיה באופרה "יבגני אונייגין" / צ'ייקובסקי בתיאטרון מריינסקי בערב. לינה בסנט פטרבורג.
5.07.2015 יום ראשון – סנט פטרבורג
היום נמשיך את ההיכרות עם סנט פטרבורג. נבקר במבצר פטרופבלובסקיה שהוא המבצר המקורי של העיר, הנבנה בשנת 1703. המבצר הפך להיות כלא פוליטי ראשי של האימפריה וכולל מספר מבנים, ביניהם קתדרלת פטר ופאול, שם נקברו כל הצארים הרוסיים. הקתדראלה היא נקודת הציון העתיקה ביותר בסנט פטרסבורג ונחשבת לגבוהה ביותר מבין הפרבוסלאביות בעולם. נמשיך את סיורנו בביקור בארמון יוסופוב, שהיה פעם משכנם העיקרי של בני משפחת נסיכי יוסופוב. באותו ארמון נרצח גריגורי רספוטין ב-1916. חדרי הארמון לא נפלו בפאר שלהם ובעושרם מהארמונות המלכותיים. בערב נצא לצפות בבלט "שודד הים" בכוריאוגרפיה המבוססת על מריוס פטיפה בתיאטרון מרינסקי. לינה בסנט פטרבורג.
6.07.2015 יום שני – סנט פטרבורג
ביקור במוזיאון הארמיטאג', אחד המוזיאונים הגדולים הוותיקים והחשובים ביותר בעולם, המכיל למעלה מ- 3 מיליון יצירות אמנות מכל העולם והתקופות. האוסף הכביר של הארמיטאז' מוצג בין היתר בארמון החורף, מבנה ששימש כמקום מגוריהם הרשמי של הצארים הרוסים. באוסף היצירות של הארמיטאז' נמצאות יצירותיהם של מיכאלאנג'לו, אונרדו דה וינצ'י, רובנס, אל גרקו, ואן דייק, רמברנדט, קלוד מונה, וינסנט ואן גוך, פול סזאן, הנרי מאטיס, פבלו פיקאסו ואחרים. לינה בסנט פטרבורג.
7.07.2015 יום שלישי – סנט פטרבורג, פטרהוף
לאחר ארוחת הבוקר נסיעה לפטרהוף ,מתחם קיסרי הנמצא על שפת המפרץ הפיני, כ-29 ק"מ מסנט פטרסבורג. נבקר בגנים המרהיבים של פטרהוף, מתחם מאות המזרקות מצופות זהב הגדול בעולם, ארמונות מפוארים, גינות מדהימות שמתחרות בגני ורסאי, אלפי ציורים, אומנות ועוד. נחזור למלון למנוחה והתארגנות לאופרה "לה טרוויטה" בניצוחו של ולרי גרגייב ובכיכובה של אנה נטרבקו בתיאטרון מרינסקי בערב. ארוחת ערב במלון. לינה בסנט פטרבורג.
8.07.2015 יום רביעי – סנט פטרבורג
בוקר נבקר במנזר אלכסנדר נבסקי (לאוורה). במתחם המנזר מצויות שתי כנסיות הבנויות בסגנון הבארוק וגם קתדראלהשילוש הקדוש, הנבנתה בסנגנון ניאו-קלאסי. נבקר בבית העלמין טיחביןבו קבורים, בין היתר לאונרד אוילר, מיכאיל לומונוסוב, אלכסנדר סובורוב, ניקולאי קאראמזי, מודסט מוסורגסקי, פיוטר איליץ' צ'ייקובסקי, פיודור דוסטוייבסקי ועוד גדולי רוסיה רבים. נמשיך את ההיכרות עם האומנות התיאורית באוצרי סנט פטרבורג.  נבקר במוזיאון הרוסי הממלכתי שהוא בעל האוסף הגדול של האומנות הרוסית מכל הזמנים, הכולל מעל 400 אלף פריטים, ביניהם אוסף עשיר של איקונינות רוסיות החל מהמאה ה-12 וכן אוסף עשיר של תמונות של הציירים הרוסים של מאות 18-19: בורוביקובסקי, לוויצקי, קיפרנסקיונציאנוב, ברולוב, איוואנוב, לוויתאן וורובל ואחרים.  בנוסף נראה אוסף עשיר גם של האומנים של מאה ה-20 וביניהם סירוב, פטרוב-וודקין, רריך, מלביץ. בערב נצפה באופרה "הספר מסביליה" / רוסיני בבית האופרה במרינסקי. לינה בסנט פטרבורג.
9.07.2015 יום חמישי – סנט פטרבורג, צארסקויה סלו
לאחר ארוחת הבוקר ניסע לצארסקויה סלו, אתר המגורים של משפחת הרוסי בתקופת שלטון בית רומנוב. האתר, הממוקם בעיירה פושקין, כ-26 ק"מ דרומית לסנט פטרבורג, הוכרז כאתר מורשת עולמית על ידי אונסקו וכחלק מהמרכז ההיסטורי של סנט פטרבורג ואתרים קשורים. נבקר בארמון יקטרינה הגדולה המפואר, הבנוי בסגנון הבארוק ובו נראה את חדר הענבר המעוטר כולו בלוחות ענבר, מראות זהב, וידוע ביופיו הייחודי. נטייל בפארק אלכסנדר הנפלא ונציץ אל הארמון אלכסנדר הבנוי בסגנון נאי קלאסי. נחזור לסנט פטרבורג ובערב נצא לאופרה "נישואי פיגארו" / מוצרט בתיאטרון מרינסקי ההיסטורי. לינה בסנט פטרבורג.
10.07.2015 יום שישי –  סנט פטרבורג היהודית.
נקדיש את היום להיסטוריה וחיי היהודים בסנט פטרבורג. נבקר בבית הכנסת הגדול של העיר ובו נדון על מייסדיו ועל תולדות הקהילה היהודית. נמשיך לבית העלמין היהודי "פריאוברז'נסויה" הנוסד בשנת 1875. נתרשם מהאוהלים ומהמצבות הציוריים של בני העיר היהודיים המפורסמים, כמו הפסל הגדול מרדכי אנטוקולסקי, המזרחן הידוע דוד גינצבורג, אתנוגרף לייב שתרנברג ואחרים. נבקר באתרים הקשורים למוסדות החינוך היהודי כמו אורט עולמי, אוניברסיטת פטרבורג, אקדמיה למוזיקה ונדבר על בוגריהם היהודיים הידועים. נסיים את סיורינו בביקור בכיכר הניצחון ובו נתרשם מהאנדרטא המפורסמת לזכר גבורת תושבי העיר בזמן מצור על לנינגרד שנמשך כ-900 ימים בתקופת מלחמת העולם השנייה. נחזור למלון למנוחה והתארגנות לבלט "ספרטקוס" / חצ'טוריאן בתיאטרון מרינסקי בערב. ארוחת ערב במלון לינה בסנט פטרבורג.
11.07.2015 יום שבת – סנט פטרבורג
לאחר ארוחת הבוקר נצא לסיור בעיר מזווית אחרת. נערוך שייט בנהר הניבה וגם בתעלות העיר המקסימות שהונצחו ביצירות של פושקין, דוסטויבסקי, גוגול ואחרים. לאחר מכן נטייל ברחוב הראשי של סנט פטרבורג ,הלא הוא ניבסקי פרוספקט (שדרת ניבסקי). נביט בכנסיות המרשימות וגם בפארקים היפים לאורך השדרה. יינתן זמן חופשי לפעילות. בערב נתכנס לארוחת הערב משותפת. אחרי הארוחה נצא לטייל בפטרבורג הלילית ונצפה בפתיחת הגשרים מעל נהר הנייבה. לינה בסנט פטרבורג.
12.07.2015 יום ראשון –  סנט פטרבורג – תל אביב
לאחר ארוחת הבוקר נשלים את הטיול שלנו בסנט פטרבורג, נראה את מנזר סמולני מהמאה ה – 18, הפנינה הארכיטקטונית של האדריכל פ.ב.רסטרלי, המבנה שנראה מרחף באוויר. לאחר מכן נבקר במוזיאון-דירה של רמסקי-קורסקוב, המלחין הרוסי הגדול. נבקר בחנות המפוארת "ייליסייבסקי" שנבנתה בסינון ה"אר נובו" בתחילת המאה ה-20.  אחרי הצהריים ניסע לשדה התעופה לטיסת חזרה ארצה.
אחרי הצהריים ניסע לשדה התעופה לטיסת לופטהנזה מספר HB1437 הממריאה מסנט פטרבורג בשעה 18:25 ונוחתת בפרנקפורט בשעה 20:20. נמשיך בטיסת לופטהנזה מספר LH694 הממריאה בשעה 21:35 בפרנקפורט ונוחתת בתל אביב בשעה 02.40 בנתב"ג.

תעריף הטיול, זכאי הנחות, תנאים וכולי.

מוסיקה ואמנות בפסטיבל הכוכבים בלילות הלבנים – סנט פטרבורג

"לא יכולנו לבקש לעצמנו מדריך טוב  ומתאים יותר לטיול מוסיקלי בסנט פטרבורג, ממך….
באישיותך הכובשת, החמה, האיכפתית והדואגת…
קיבלנו גם ידע נרחב, ניסיון חיים אישי של הוויה תחת המשטר הסובייטי…

"מספר מילות תודה על מנהיגות נפלאה בעיר פטרבורג…
ידעת לשלב הדרכה מוסיקלית מקצועית ומהנה
של "לפני מופע" – זה של בלט וזה של אופרה,
או תוך כדי טיול בשטח
במקום ובזמן הנכון….
הצלחת לתת אוויר המיוחדת בנגינתך העריבה בחליל,
בבית הכנסת היהודי,
או בשילוב של מוסיקה התואמת ביקור באתרים היסטורים….
הדרכתך המוסיקלית… וחוברת הרקע וההסברים לטיול…
הוסיפו גוונים וגירוי מוסיקלי גם לאלו שבקיאים בחומר."

דברי_תודה_לאסנת_קבוצת_פטרבורג_2015

דברי_תודה_ליוליק_קבוצת_פטרבורג_2015

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן